Dosáhněte vnitřní harmonie pomocí přijetí a jógové praxe

Dosáhněte vnitřní harmonie pomocí přijetí a jógové praxe
zdroj: kaboompics

Podzim hraje všemi barvami, je tu, už ten opravdový, barevný, sychravý a chladný. Mnoho z nás podzim miluje, mnoho z nás ho ale svým způsobem i ...nenávidí. Mlhy, chlad, tma, vlhko...vnější vlivy na naše tělo jsou velmi silné. Naše mysl je zkrátka vyhozená z rovnováhy. A tu je třeba znovu hledat...

Respektujme přirozený řád věcí
Dny se krátí, noci prodlužují. Slunce zapadá brzy, nezáří tak jasně, přibývá deště (nebo tomu tak alespoň bylo dříve), ranních mlh a počasí získává celkově temnější ráz. To nás nutí trávit více času uvnitř než venku, což může, oproti létu, na někoho působit poněkud depresivně. Nemusí to tak ale být. Prožijte podzim s klidnou jógovou praxí a vědomě nasajte klid a pohodu, která s tímto obdobím přichází. Ctěte tradice a zvyky našich předků. Pro ty znamenala nadcházející zima odpočinek po dlouhé a náročné letní sezóně, kdy trávili celé dlouhé dny náročnou prací na polích. Respektujme přirozený řád a řiďme se tím, co zde funguje již od nepaměti. Nepsané přírodní zákony, které člověku napovídají, jak se má ve světě chovat a žít. Stačí žít vědomě, být přítomný a naslouchat. Vesmír vždy napoví, jaká cesta je ta správná. Ba co víc. Odpověď najdete uvnitř sebe. Stačí začít hledat. Protože kdo hledá, najde.

Ve střídání období leží rovnováha
Oprostěte se tedy od svazujících pout škatulkování na dobré a špatné a jednoduše přijměte ten krásný fakt, že to je takové, jaké to je. A všechno může být dobré. I střídání ročních období. To totiž představuje harmonii, rovnováhu, přirozený koloběh života a celého světa. Buďme vděční za to, že žijeme v končinách, kde můžeme čtyřikrát do roka sledovat, jak příroda čaruje a kompletně mění svou podobu v rámci čtyřech ročních období. Jaro, léto, podzim a zima. Každé z nich má něco do sebe, v každém můžeme rozvíjet něco jiného, na každém si můžeme najít to, co na něm budeme milovat. A prvky, které nám vadí, k tomu všemu také patří. Dotváří totiž vyváženost a rovnováhu.

Přijetí jako praxe
Již vědomé přijetí všeho, o čem zde hovoříme, může samo o sobě být praxí. Jako polohy zvolte klidné relaxační, které vás dovedou k dechu a k vám samým. Hodí se poloha dítěte a různé variace na ní, poloha zajíce, poloha kleští, poloha holuba s předklonem k přední noze, poloha blaženosti. Ať jsou polohy polohami, ať se v nich cítíte dobře a příjemně, pohodlně. Odpočívejte, dýchejte a sledujte, co se ve vás odehrává.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!