Tradiční čínská medicína je více než 2,5 tisíce let starý systém čínského lékařství a dodnes pomáhá lidem po celém světě. Na jakých principech staví a proč bychom jí měli věnovat pozornost? A může nám třeba pomoci, když už si klasická medicína neví rady?
V 10 + 1 otázkách se dozvíte odpovědi na základní otázky, které vás zajímají. Na téma tradiční čínské medicíny (TČM) jsme si povídali se Zuzanou Košařovou, studentkou tradiční čínské medicíny a absolventkou oboru čínské fytoterapie.
Fyzické a duševní zdraví je nedílnou součástí spokojeného života každého z nás. O způsobech, jak si zachovat pevné zdraví, hovoří také tradiční čínská medicína, která nás učí, jak o sebe pečovat ať už v rámci prevence či již vzniklých zdravotních potížích. Tradiční čínská medicína je východní lékařský systém starý několik tisíc let a je tedy ověřená dlouhou tradicí. Pomáhá lidem po celém světě a její obliba vzrůstá také u nás. Jako čistě přírodní medicína pracuje s obnovováním celkové vnitřní rovnováhy daného člověka přirozeným způsobem, není se tedy třeba obávat vedlejších účinků. Jak bychom ve stravě měli respektovat roční období? A proč je podle TČM vhodná pravidelná kontrola jazyka?
Moderátorka: Michaela Bebová
Projděte si další články
Také by Vás mohlo zajímat

Mikroplasty v těle: Skrytá hrozba, které se (ne)vyhneme?
Plasty se staly neoddělitelným znakem moderního života. Usnadňují každodenní činnosti, prodlužují trvanlivost potravin a nacházejí se téměř ve všem, co používáme – od obalů přes oblečení až po kosmetiku....
Čtěte dál
Bosá chůze: Přínosy, rizika a pohled odborníků

Hypermobilita – výhoda vašeho těla nebo handicap?

Pomalý a rychlý dopamin: Klíč k rovnováze štěstí a motivace

Thajské masáže – fenomén moderní relaxace

Prenatální diagnostika: Moderní přístupy a možnosti v těhotenství

Péče o klouby v zimním období – užitečné tipy a význam správné výživy

Balzámy na rty v zimě ochrání, ale mohou skrývat i zdravotní rizika

Jak si po létě co nejdéle udržet opálenou pokožku

Změny počasí a jejich souvislost s migrénou

Kurkuma, koření s věhlasnými účinky. Kdy si ale na její užívání dát pozor?

Psychosomatika – když jsou výsledky v pořádku, ale vy víte, že je něco špatně
