Dietu si můžete i užívat, jen je potřeba vědět jak! Jaké diety ano a jaké ne?

Dietu si můžete i užívat, jen je potřeba vědět jak! Jaké diety ano a jaké ne?
zdroj: Adobe Stock

Když napíšete do internetového vyhledavače slovo dieta, vyjede vám přes 305 milionů výsledků. To jen podtrhuje fakt, že redukční diety a hubnutí obecně se řeší někdy více, než je zdrávo. Kolik redukčních diet vůbec známe? Jsou nějaké opravdu účinné? A jak je to s jejich riziky?

V 10 + 1 otázkách se dozvíte odpovědi na základní otázky, které vás zajímají. O redukčních dietách jsme si povídali s RNDr. Michaelou Bebovou, odbornicí na výživu a biochemičkou.

Sledujte náš kanál na youtube

Redukční diety
Přichází léto, období, kdy shazujeme svršky, oblékáme plavky a svým způsobem odhalujeme to, co zůstává po většinu roku skryté. Ta představa trápí mnoho lidí a hlavně žen. To, že léto blíží mílovými kroky nás nutí jednat rychle a často zbrkle. Uchylujeme se k často drastickým krokům, za které nám naše tělo rozhodně neděkuje. Jak by mohlo, když po něm chceme aby během jednoho, dvou nebo třech měsíců nabylo krásné křivky a ztratilo x kilogramů.

Redukční diety představují nespočet rizik s nejistým výsledkem, který mnohdy závisí na naší hlavě a vůli. Proto bychom do toho měli jít s rozumem a rozmyslem a v ideálním případě se do takového stavu nedostat. Jaký typ diet je opravdu smysluplný a účinný? Co všechno ovlivňuje náš metabolismus a to jestli přibíráme a nebo hubneme?

 

Moderátorka: Zuzana Košařová

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!