Pro odvodnění organismu stačí vybrat vhodné bylinky a pak to jde samo

Pro odvodnění organismu stačí vybrat vhodné bylinky a pak to jde samo
zdroj: Pixabay

Hromadění vody v těle může být způsobeno onemocněním srdce, ledvin nebo lymfatického systému. Ve většině případů je ale na vině nezdravý životní styl. Existuje mnoho preparátů, slibujících odvodnění, s problémem snadno zatočíte i s vhodnými bylinkami.

Pitný režim a málo soli
Nadbytek vody v těle způsobuje otoky nohou, nadměrné pocení, pocity nafouklého břicha a u žen také celulitidu. V první řadě bychom měli zvýšit pitný režim. Je to paradox, ovšem pokud pijeme málo, tělo si většinu tekutin uchovává. Zároveň bychom měli omezit přísun soli a raději dochucovat bylinkami. Například bazalkou, rozmarýnem, tymiánem a pod.

Léčba pod dohledem lékaře
Pokud trpíme onemocněním, jehož doprovodným projevem je právě hromadění vody v těle, měli bychom jakoukoliv léčbu konzultovat s lékařem. Rychlý úbytek tekutin by mohl mít za následek onemocnění ledvin. V případě srdečního onemocnění vyzkoušíme pravidelnou konzumaci cibulového čaje s medem. Na ledvinové obtíže zabírá směs bylin, a to přesličky, kopřivy a celíku. Při poruchách lymfatického systému popíjíme odvar z listů, popřípadě kořenů pampelišky spolu se šalvějí. Šalvěj ovšem není vhodná při kojení, protože snižuje tvorbu mléka.

Bylinky, které zaručeně pomohou
Přirozené odvodnění podpoříme pravidelným přísunem bylinných čajů. Nejlepší volbou je kopřiva, která má silný močopudný účinek. Popíjíme dva šálky denně. Stejně je na tom petržel, která je v kuchyni často opomíjena. Kromě odvaru s ní snadno ozvláštníme mnoho pokrmů. Přirozenou stimulaci ledvin zajistíme čajem z jalovce. Kromě toho má antiseptické a dezinfekční účinky.

Velmi častou příčinou hromadění vody v těle bývá u žen premenstruační syndrom. V této době vyhledáváme svízel, který celkově mírní příznaky PMS a stimuluje lymfatický systém. Účinnou bylinkou je také přeslička. Její konzumace má srovnatelné účinky s chemickými léky, ale na rozdíl od nich nemá žádné vedlejší účinky. Léčbu můžeme dále podpořit břízou, libečkem nebo černým bezem.

Léčba oteklých nohou
Nepříjemné otoky nohou můžeme zmírnit zábaly z divizny. Listy potíráme olejem, klidně olivovým, a přikládáme na postižená místa. Velmi účinný je odvar z kopřiv, do kterého nohy namáčíme přibližně na 20 minut každý večer.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!

Také by Vás mohlo zajímat

Zajímavé výsledky lékařských výzkumů uplynulého roku 2019

Zajímavé výsledky lékařských výzkumů uplynulého roku 2019

Každý rok odborníci ve všech lékařských oborech provádějí řady výzkumů, aby mohli lépe porozumět tomu, co lidi činí zdravými a šťastnými. Ani rok 2019 nebyl výjimkou. Jaká mimořádná zjištění světu medicíny...

Čtěte dál
Výhody a rizika stavu v ketóze. Ketodieta je účinná, jen ji musíte správně uchopit

Výhody a rizika stavu v ketóze. Ketodieta je účinná, jen ji musíte správně uchopit

Diety na principu tzv. ketózy jsou stále oblíbenější a to hlavně z důvodu, že mají vysoké procento úspěšnosti. Na internetu si můžete...

Videorozhovor