Máte potíže se spánkem? Překvapivě vám může jeden druh ovoce

Máte potíže se spánkem? Překvapivě vám může jeden druh ovoce

Citrón zvládne vyčistit kuchyň, pleť i vybělit zuby. Má nedocenitelné místo v kuchyni, ale i v našem pitném režimu. Věděli jste ale, že zabírá i na potíže se spánkem? Mohou za to silice, které se v citrónu vyskytují.

Čerstvý citron působí na naši náladu a i fyzické tělo. Jeho vůně snižuje úzkost, stres, krevní tlak a pomáhá při zánětech dýchacích cest. Zvyšuje naopak pocit klidu a pohody, ostražitost a produktivitu. Pro navození všech těchto pozitivních benefitů stačí udělat zcela jednoduchou věc. Položit večer na noční stolek, než se budete ukládat ke spánku, plátky nakrájeného citrónu či přímo citrónovou kůru.

Jemná vůně zažene nespavost
Pokud položíte na noční stolek plátky nakrájeného citrónu, budete po celou noc vdechovat jeho jemnou osvěžující vůni. Jako silně aromaterapeutický přírodní prostředek je citrón využíván již po staletí. Podle všeho totiž uklidňuje, a navíc zvyšuje produkci serotoninu, hormonu dobré nálady, čímž snižuje hladiny stresu.

Pro dobrý spánek i proti mravencům
Kvalitní spánek ale není jediným přínosem citrónu položeného na nočním stolku. Má to i další výhody. Zahání třeba mravence, jejichž přítomnost v bytě či domě je velmi nepříjemná a zároveň velmi aktuální. Citronová vůně je pro mravence nesnesitelná, tedy se místům, odkud ji cítí, vyhýbají velkým obloukem. Citrón také působí jako přírodní osvěžovač vzduchu. Na nočním stolku tedy jednak osvěží vzduch kolem vás, což třeba v kombinaci s otevřeným oknem působí na tělo i mysli doslova blahodárně, jednak poskytuje příjemnou, nenucenou a přírodní aromaterapii.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!

Také by Vás mohlo zajímat

I voda může zabíjet. Kolik litrů najednou už je moc?

I voda může zabíjet. Kolik litrů najednou už je moc?

Ledviny nedokáží filtrovat více než určité množství za hodinu. Vypijete-li za tu dobu více, přebytečná voda může zředit elektrolyty v krvi tak, že vám to určitě prospívat nebude. Všeho moc škodí, i vody.

Čtěte dál
Potraviny, které vám pomohou zahnat podzimní chmury a špatnou náladu

Potraviny, které vám pomohou zahnat podzimní chmury a špatnou náladu

Podzim je obdobím, kdy máme tendenci kvůli pošmournému počasí trávit více času uvnitř než venku. Schází nám čerstvý vzduch a trpíme...
Klasické mléko vs. mléko z farmy:  Jaký je zdravotní přínos a můžeme věřit mléku z obchodu?

Klasické mléko vs. mléko z farmy: Jaký je zdravotní přínos a můžeme věřit mléku z obchodu?

Mléko je potravina, která je opředena mnoha mýty. Mléko prý obsahuje antibiotika, zahleňuje, způsobuje alergie a navíc je získáváno...