Máte potíže se spánkem? Překvapivě vám může jeden druh ovoce

Máte potíže se spánkem? Překvapivě vám může jeden druh ovoce

Citrón zvládne vyčistit kuchyň, pleť i vybělit zuby. Má nedocenitelné místo v kuchyni, ale i v našem pitném režimu. Věděli jste ale, že zabírá i na potíže se spánkem? Mohou za to silice, které se v citrónu vyskytují.

Čerstvý citron působí na naši náladu a i fyzické tělo. Jeho vůně snižuje úzkost, stres, krevní tlak a pomáhá při zánětech dýchacích cest. Zvyšuje naopak pocit klidu a pohody, ostražitost a produktivitu. Pro navození všech těchto pozitivních benefitů stačí udělat zcela jednoduchou věc. Položit večer na noční stolek, než se budete ukládat ke spánku, plátky nakrájeného citrónu či přímo citrónovou kůru.

Jemná vůně zažene nespavost
Pokud položíte na noční stolek plátky nakrájeného citrónu, budete po celou noc vdechovat jeho jemnou osvěžující vůni. Jako silně aromaterapeutický přírodní prostředek je citrón využíván již po staletí. Podle všeho totiž uklidňuje, a navíc zvyšuje produkci serotoninu, hormonu dobré nálady, čímž snižuje hladiny stresu.

Pro dobrý spánek i proti mravencům
Kvalitní spánek ale není jediným přínosem citrónu položeného na nočním stolku. Má to i další výhody. Zahání třeba mravence, jejichž přítomnost v bytě či domě je velmi nepříjemná a zároveň velmi aktuální. Citronová vůně je pro mravence nesnesitelná, tedy se místům, odkud ji cítí, vyhýbají velkým obloukem. Citrón také působí jako přírodní osvěžovač vzduchu. Na nočním stolku tedy jednak osvěží vzduch kolem vás, což třeba v kombinaci s otevřeným oknem působí na tělo i mysli doslova blahodárně, jednak poskytuje příjemnou, nenucenou a přírodní aromaterapii.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!

Také by Vás mohlo zajímat

Melatonin, hormon spánku, vám pomůže překonat jet lag i nepříjemný tinnitus

Melatonin, hormon spánku, vám pomůže překonat jet lag i nepříjemný tinnitus

Melatonin je hormon, tzv. hormon spánku, který lidské tělo produkuje zcela přirozeně. Hlavní produkce probíhá večer a v noci, proto vám pomáhá usnout. Spánek ale není tím jediným, s čím může pomoci…

Čtěte dál
Jak bojovat se zalehlýma ušima? Základní metody zvládnete doma

Jak bojovat se zalehlýma ušima? Základní metody zvládnete doma

Změna tlaku, nadbytek ušního mazu, voda. To vše může zapříčinit nepříjemný pocit zalehlých uší, který bývá až bolestivý. Asi víte,...

Videorozhovor