Nejlepší holčičí léto? Víme, jak spojit příjemné s užitečným

Nejlepší holčičí léto? Víme, jak spojit příjemné s užitečným
zdroj: Adobe Stock

Společná motivace, příjemné prostředí, objevování neznámého a překonávání komfortní zóny. To vše a mnohem více přináší letní pobyty u moře okořeněné špetkou sportu a pohybové aktivity. Pořád hledáte něco odpočinkového a zároveň akčního? Pak jsou cvičící pobyty pro vás to pravé.

Pokud ještě nevíte, kam vyrazit na dovolenou, dejte šanci sportovnímu pobytu. Možná, že budete mít štěstí a chytnete nějaký cenově výhodný „last minute“. Nebo si prodloužíte léto a vyrazíte v podzimních měsících, které bývají v jižních krajích ještě příjemně teplé. Jestli vás možnost takové dovolené láká již delší dobu, ale váháte, protože si nejste jistí, jak byste zvládli nápor v podobě cvičení, hoďte obavy za hlavu a vyjeďte se bavit. Na většině pobytů se cvičí „jen“ dvakrát denně, a to v době, kdy je panující vedro nejmírnější – ráno a večer. Kromě zdravého pohybu má sportovně laděný pobyt i mnohé další benefity.

Disciplína a pořádek
Měli byste se začít hýbat. Víte to. Ale pořád se vám to nějak nedaří. Pokud patříte mezi „pondělkáře“, kteří veškeré změny a snahu začínají vždy „od pondělí“ – bohužel ale většinou slovy a velmi zřídka činy – pak vězte, že sportovní pobyt u moře by vám mohl prospět. Za lekce se platí něco navíc, což se odrazí na celkové ceně pobytu. Lektor si u moře pochopitelně nevede docházku – je na vás, zda na cvičení dorazíte, nebo ne. Pokud se ale rozhodnete si přispat nebo si prodloužit povalování se s knihou na pláži, budete vědět, že investice, kterou jste vložili do zdravého života, propadá vniveč a leží ladem. Což vám nedá, takže si nakonec nařídíte budík, abyste ráno přišli včas, a zaklapnete knihu, abyste si rozečtenou kapitolu přečetli až po večeři. Disciplína, která vám k pohybu doma možná schází, se zde dodržuje tak nějak sama od sebe. A když se budete trochu snažit, vydrží vám tento zvyk i doma a vy budete mít napůl vyhráno – na pravidelný pohyb si totiž musíte především zvyknout. Potom už je všechno snazší.

Společná motivace
S kamarádkou, maminkou nebo partnerem jste se dohodli, že se sebou něco uděláte – zhubnete do plavek, zlepšíte kondici, posílíte tělo. Jenže ve společném programu se jaksi nemůžete shodnout – jednomu či druhému do aktivity vždy něco přijde. Takže od celé akce najednou upouštíte a trávíte večery zase s miskou popcornu před televizí. Řešení? Vezměte cvičícího partnera s sebou na sportovní dovolenou. Budete spolu bydlet na pokoji, chodit spolu na snídaně, večeře, na pláž k moři a také cvičit! Dovolená zaručuje, že vám partner nikam neuteče – nestane se, že se mu nastavená hodina nebude hodit. Takže konečně vznikne prostor pro společnou motivaci. Je všeobecně známo, že ve dvou se to lépe táhne. A tak společně bez větších těžkostí překonáte nástup a vytrváte po zbytek dní. V čemž můžete pokračovat i po návratu domů. Když už budete vědět, jak na to, bude to mnohem snazší.

Příjemné prostředí
Dlouhé dny a noci, teplo, sluneční světlo, moře a jeho slaná vůně, čerstvý vzduch a potraviny všude, kam se podíváte. Pro to všechno a další tolik milujeme pobyty u moře. Ukazují prostředí, do něhož se nepodíváte každý den. Proto vám zde všechno chutná a líbí se tak nějak víc než doma, kde to dobře znáte. Samozřejmě, že jen po nějaký čas – protože doma je doma. Podobně to ale funguje i s pohybem. Běh po mořském břehu za svitu vycházejícího slunce, procházení se a brouzdání pískem za šumu mořských vln, tancování s výhledem na moře a západ slunce. Když tohle kouzlo spojíte s fyzickou aktivitou, zamilujete si ji a bude vám příjemné ji provozovat i ve známém domácím prostředí. A pokud se vám zalíbí spolupráce s lektorem a vedená forma tréninku, můžete na jeho lekce začít docházet i po návratu z dovolené.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!

Také by Vás mohlo zajímat

Jak správně užívat léky? Užitečné rady a zásady, které se hodí

Jak správně užívat léky? Užitečné rady a zásady, které se hodí

Užívání léků se zdaleka netýká jen seniorů, ačkoliv ti mívají s jejich polykáním zpravidla největší zkušenosti. Ani mladší ročníky by ale pravidla správného zacházení s medikamenty neměly brát na lehkou...

Čtěte dál
Zázvor a jeho mnohostranné využití v celé domácnosti

Zázvor a jeho mnohostranné využití v celé domácnosti

Zázvor je považován za všelék. Co obsahuje, že má tak silný a blahodárný účinek na lidský organismus? Jak je možné tento malý zázrak...
Oživte svou tréninkovou rutinu! Teď vás bude cvičení vždy bavit

Oživte svou tréninkovou rutinu! Teď vás bude cvičení vždy bavit

Pravidelný pohyb je důležitý. Stejně důležité ale je, aby vás bavil a stále tělo stimuloval. K tomu je potřeba občas vystoupit ze zajetých...

Videorozhovor