Nejlepší holčičí léto? Víme, jak spojit příjemné s užitečným

Nejlepší holčičí léto? Víme, jak spojit příjemné s užitečným
zdroj: Adobe Stock

Společná motivace, příjemné prostředí, objevování neznámého a překonávání komfortní zóny. To vše a mnohem více přináší letní pobyty u moře okořeněné špetkou sportu a pohybové aktivity. Pořád hledáte něco odpočinkového a zároveň akčního? Pak jsou cvičící pobyty pro vás to pravé.

Pokud ještě nevíte, kam vyrazit na dovolenou, dejte šanci sportovnímu pobytu. Možná, že budete mít štěstí a chytnete nějaký cenově výhodný „last minute“. Nebo si prodloužíte léto a vyrazíte v podzimních měsících, které bývají v jižních krajích ještě příjemně teplé. Jestli vás možnost takové dovolené láká již delší dobu, ale váháte, protože si nejste jistí, jak byste zvládli nápor v podobě cvičení, hoďte obavy za hlavu a vyjeďte se bavit. Na většině pobytů se cvičí „jen“ dvakrát denně, a to v době, kdy je panující vedro nejmírnější – ráno a večer. Kromě zdravého pohybu má sportovně laděný pobyt i mnohé další benefity.

Disciplína a pořádek
Měli byste se začít hýbat. Víte to. Ale pořád se vám to nějak nedaří. Pokud patříte mezi „pondělkáře“, kteří veškeré změny a snahu začínají vždy „od pondělí“ – bohužel ale většinou slovy a velmi zřídka činy – pak vězte, že sportovní pobyt u moře by vám mohl prospět. Za lekce se platí něco navíc, což se odrazí na celkové ceně pobytu. Lektor si u moře pochopitelně nevede docházku – je na vás, zda na cvičení dorazíte, nebo ne. Pokud se ale rozhodnete si přispat nebo si prodloužit povalování se s knihou na pláži, budete vědět, že investice, kterou jste vložili do zdravého života, propadá vniveč a leží ladem. Což vám nedá, takže si nakonec nařídíte budík, abyste ráno přišli včas, a zaklapnete knihu, abyste si rozečtenou kapitolu přečetli až po večeři. Disciplína, která vám k pohybu doma možná schází, se zde dodržuje tak nějak sama od sebe. A když se budete trochu snažit, vydrží vám tento zvyk i doma a vy budete mít napůl vyhráno – na pravidelný pohyb si totiž musíte především zvyknout. Potom už je všechno snazší.

Společná motivace
S kamarádkou, maminkou nebo partnerem jste se dohodli, že se sebou něco uděláte – zhubnete do plavek, zlepšíte kondici, posílíte tělo. Jenže ve společném programu se jaksi nemůžete shodnout – jednomu či druhému do aktivity vždy něco přijde. Takže od celé akce najednou upouštíte a trávíte večery zase s miskou popcornu před televizí. Řešení? Vezměte cvičícího partnera s sebou na sportovní dovolenou. Budete spolu bydlet na pokoji, chodit spolu na snídaně, večeře, na pláž k moři a také cvičit! Dovolená zaručuje, že vám partner nikam neuteče – nestane se, že se mu nastavená hodina nebude hodit. Takže konečně vznikne prostor pro společnou motivaci. Je všeobecně známo, že ve dvou se to lépe táhne. A tak společně bez větších těžkostí překonáte nástup a vytrváte po zbytek dní. V čemž můžete pokračovat i po návratu domů. Když už budete vědět, jak na to, bude to mnohem snazší.

Příjemné prostředí
Dlouhé dny a noci, teplo, sluneční světlo, moře a jeho slaná vůně, čerstvý vzduch a potraviny všude, kam se podíváte. Pro to všechno a další tolik milujeme pobyty u moře. Ukazují prostředí, do něhož se nepodíváte každý den. Proto vám zde všechno chutná a líbí se tak nějak víc než doma, kde to dobře znáte. Samozřejmě, že jen po nějaký čas – protože doma je doma. Podobně to ale funguje i s pohybem. Běh po mořském břehu za svitu vycházejícího slunce, procházení se a brouzdání pískem za šumu mořských vln, tancování s výhledem na moře a západ slunce. Když tohle kouzlo spojíte s fyzickou aktivitou, zamilujete si ji a bude vám příjemné ji provozovat i ve známém domácím prostředí. A pokud se vám zalíbí spolupráce s lektorem a vedená forma tréninku, můžete na jeho lekce začít docházet i po návratu z dovolené.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!