Jak zpracovat zbylé cukroví od Vánoc?

Jak zpracovat zbylé cukroví od Vánoc?
zdroj: Shutterstock

Nadbytečné množství cukroví, které s chutí či nechutí dojídáte ještě po Novém roce je už tradice. Bohužel většina zbytků skončí v koši, což je velká škoda. Tomu se můžete snadno vyhnout, aniž byste uchovávali krabičky v mrazáku a ty potom vyhodili až v létě.

Do mrazáku s rozmyslem
Pokud přeci jenom chcete alespoň část zbylého cukroví zamrazit například na Velikonoce, pamatujte na to, že jakékoli jídlo časem nasaje pachy. Vybírejte proto dobře uzavíratelné krabičky nebo vakuové obaly. Do mrazáku nepatří žádné cukroví s krémem, protože ten vlivem mrazu ztrácí svou konzistenci a pochopitelně také chuť. Naopak se osvědčilo uchování rohlíčků, lineckého cukroví nebo třeba piškotových kuliček. Nejvhodnější čas, kdy cukroví uchovat, je ale ihned po upečení. I po půl ročním skladováním bude po rozmrazení jako čerstvé. Naopak zamrazováním nepečeného cukroví nebo cukroví, které je již měsíc upečené, si zaděláte na střevní potíže.

Myslete na ostatní
Mnoho z vás možná chodí zbytky cukroví rozdávat do lesa zvířatům. Na jednu stranu je to dobrý skutek, na druhou ale vězte, že to pro ně není to pravé ořechové. Pokud chcete svátky zlepšit i jim, nadělte jim raději ovoce a zeleninu. Přebytky cukroví potom odneste příbuzným, přátelům, ale klidně také do dětského domova.

Vykouzlete ze zbytků cukroví báječný dezert
Prakticky z jakéhokoli cukroví se dá vytvořit něco nového. Z přebytků plněných ořechů připravte třeba závin, z lineckého nepečené kuličky ale klidně i korpus na cheesecake. Receptů je celá řada a klidně vymyslete i vlastní. V případě nepečených dobrot stačí cukroví nadrtit a přidat trochu másla. Pokud chcete, aby vám vydrželo déle, přidejte i pár kapek rumu a skladujte v lednici nebo na chladném místě.

A co je vůbec nejlepší? Chuť cukroví v těchto receptech vůbec nepoznáte!

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!

Také by Vás mohlo zajímat

Jak udržet na uzdě hormon hladu, ghrelin?

Jak udržet na uzdě hormon hladu, ghrelin?

Ghrelin neboli „hormon hladu“ hraje v redukci i udržování hmotnosti zásadní roli. Jeho úkolem je signalizovat mozku potřebu doplnit energii jídlem. Jak ho udržet pod kontrolou společně s váhou?

Čtěte dál
5 tipů, jak si maximálně udržet psychiku, zdraví i kondici v boji proti COVID-19

5 tipů, jak si maximálně udržet psychiku, zdraví i kondici v boji proti COVID-19

S dnešní situací nikdo nepočítal. Přesto můžeme podle odborníků i v této těžké době udělat něco, abychom alespoň minimalizovali riziko...
Jak se bránit nákaze? Speciální dechové cvičení na podporu plic a vhodný doplněk stravy

Jak se bránit nákaze? Speciální dechové cvičení na podporu plic a vhodný doplněk stravy

Většinou mají problémy s imunitou malé děti od 3 do 6 let a starší lidé nad 65 roků a lidé s velkou psychickou zátěží. Tyto skupiny...

Videorozhovor