10 + 1 otázek: Vše, co potřebujete vědět o snídani a jejím složení

10 + 1 otázek: Vše, co potřebujete vědět o snídani a jejím složení
zdroj: Shutterstock

O snídani se říká, že tvoří základ dne. Dokonce i celosvětově známé přísloví nabádá, abychom snídani snědli celou, zato o oběd se podělili s přítelem a večeři dali nepříteli. Pojďme se tedy podívat na to, proč je snídaně tak důležitá, kdy snídat a jak by měla taková ideální snídaně vypadat.

V 10 + 1 otázkách se dozvíte odpovědi na základní otázky, které vás zajímají. Na téma snídaně jako základ dne jsme si povídali s RNDr. Michaelou Bebovou, odbornicí na výživu a biochemičkou.

Sledujte náš kanál na youtube

Snídat či nesnídat?
Toto otázku si klade řada lidí neustále dokola. Velmi totiž záleží na tom, jak se člověk stravuje celkově. Ve většině případů je ale snídaně velmi praktickým začátkem dne a ovlivňuje jídelníček po celý zbytek dne. Odpůrci snídaní většinou začínají den kávou nebo kávou a cigaretou a nesnídají. Zastánci snídaní zase tvrdí, že bez toho, aniž by se najedli, nemohou fungovat a že snídaně je pro ně naprostým základem celého dne.

A jak by taková správná snídaně měla vypadat? Co je naprostým strašákem mezi snídaněmi a je naopak zcela nevhodné? Když už milujete pečivo a chcete si ho dopřát k snídani, jaké by mělo ideálně být? Na tyto a další otázky se dozvíte odpovědi ve videu.

Moderátorka: Zuzana Košařová

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!

Také by Vás mohlo zajímat

Klasika, která nestárne a nikdy neomrzí: Hlávkový salát na nekonečno způsobů

Klasika, která nestárne a nikdy neomrzí: Hlávkový salát na nekonečno způsobů

Jeho neutrálně svěží chuť mu dodává variabilitu, díky níž jej využijete v celé řadě různých pokrmů. Hlávkový salát posiluje imunitu, svaly, srdce i nervy. A nejen proto představuje ideální součást jídelníčku.

Čtěte dál
Jarní úklid bez chemie krok za krokem

Jarní úklid bez chemie krok za krokem

Pro mnohé z nás nastal vhodný čas pro to, abychom se pustili do jarního úklidu našeho domova. Takový úklid je dobrý z mnoha důvodů,...
Salát polníček: vliv na zdraví a využití v kuchyni

Salát polníček: vliv na zdraví a využití v kuchyni

Polníček je znám svou plnou oříškovou chutí. Pokud jej přidáváte do smoothies, jistě víte, že dokáže vytvořit úžasně krémovou strukturu....

Videorozhovor