Nemáte pevnou vůli a chcete začít pravidelně cvičit? Zkuste osobního trenéra

Nemáte pevnou vůli a chcete začít pravidelně cvičit? Zkuste osobního trenéra
zdroj: Adobe Stock

Rozhodli jste se zhubnout, zbavit se zdravotních problémů či bolesti zad a chcete začít pravidelně cvičit. Jenže realita je taková, že se často nedonutíte a hledáte si výmluvy, proč to zrovna dneska nejde. Zkoušíte cvičení s aplikací, pak návštěvu skupinových hodin ve fitness centrech a pořád to nenese kýžený efekt. Pak je na čase zkusit tu nejlepší možnost a tím je cvičit s osobním trenérem – to vás totiž už opravdu donutí.

Zde je 5 důvodů, proč je cvičení s trenérem mnohem efektivnější:

1. Informace
Většina návštěvníků posiloven mají za cíl zhubnout, zpevnit a vytvarovat postavu. Potřebují odstranit různé bolístky (kolena, krční a bederní páteř), která jim znepříjemňují život a také potřebují pomoci s nastavením stravovacího režimu. To vše je pro laika celkem oříšek. Místo, abyste sami trávili hodiny a hodiny samostudiem, můžete využít práce profesionálního trenéra. Ten zná způsob, jak požadovaných výsledků dosáhnout bez zbytečného plýtvání vaší energií v co nejkratším čase. Díky informacím pochopíte, že všechny vaše problémy (váha, bolest, výkon) jsou výsledkem vašeho životního stylu a že s tím lze něco dělat.

2. Dech
První, co vás trenér musí naučit, je správné dýchání. Pouhá změna ze špatného dechového stereotypu na ten správný může vyřešit problémy s přetíženou krční páteří, bolesti bederní páteře, nebo i inkontinencí. Dech je prvním předpokladem pro kvalitní sportovní výkony, ať už sportujete pro zábavu, nebo na profesionální úrovni. Díky správnému dechu zvednete víc a doběhnete dál.

3. Technika
Technické provedení cviků je jedním z faktorů, které vás udrží ve hře! Správným technickým provedením všech cviků minimalizujete pravděpodobnost přetížení, nebo zranění a díky tomu můžete pokračovat v dosahování vašich cílů. Není nic horšího, než když se „z gauče“ vrhnete na skupinové hodiny (4x týdně), k tomu 2x týdně běháte svých 5 km a ještě si nastavíte velmi přísnou dietu, která energeticky nepokrývá váš výdej a nezajištuje podmínky pro kvalitní regeneraci. V tomto bolestivém tempu vydržíte 2-3 týdny, pak začnou přicházet první bolístky, únava a vše je na cestě do starých kolejí. Bohužel jste zbytečně investovali značné množství energie a zklamání z neúspěchu vám podlomí kolena.

4. Výsledky a motivace
S trenérem na začátku spolupráce stanovíte cíl a smysluplný postup, jak ho dosáhnout. Díky pravidelným kontrolám zjišťujete, zda je vše nastaveno správně a podle toho přizpůsobujete silový trénink i stravovací režim. Trenér na vás bude dnes čekat s připraveným tréninkem a přestože se vám třeba vůbec nebude chtít a za normálních okolností byste trénink zrušili, s trenérem na trénink prostě půjdete.

5. Čas a peníze
Když to vše sečteme, tak profesionální trenér šetří váš čas, peníze a i to nejdůležitější, zdraví. Nezařaďte se mezi ty, kteří chodí s vynucenými přestávkami (zklamání z neúspěchu, nedostatek motivace, přetížení, zranění) cvičit roky, aniž by dosáhli viditelných nebo citelných výsledků. Nezařaďte se ani mezi ty lidi, kteří zkoušejí různé krabičkové diety s naprosto nedostačujícím energetickým příjmem a v lepším případě skončí s jojo efektem, v horším se začínajícími dlouhodobými problémy s nadváhou. Není potřeba chodit s trenérem 4x týdně celý rok. Deset osobních tréninků pro správné nastavení dechu, techniky cvičení, vysvětlení tréninkového a stravovacího plánu často stačí a následně můžete s trenérem vše konzultovat nárazově.

Vše záleží na vašich možnostech a prioritách.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!