15minutový kardio trénink na zformování do plavek

15minutový kardio trénink na zformování do plavek
zdroj: Adobe Stock

Kardio cvičení je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak spálit kalorie a zbavit se tělesného ruku. Navíc existuje plno cviků, s jejichž pomocí si můžete kardio dopřát i v pohodlí domova. Představujeme vám tři cviky, kterými jednak zvednete vaší tepovku do potřebných výšin a jednak posílíte celé tělo.

Správně nastavený kardio trénink povede nejen ke spalování kalorií a přebytečného tuku, ale také k posílení celého těla a zapojení všech svalových skupin. Už dávno totiž není pravda, že kardiu se musíte věnovat jen během nebo jízdou na kole či trenažéru. Stejně účinně tělo procvičí cviky, které můžete praktikovat kdekoliv a kdykoliv bez nějakého speciálního vybavení. Bohatě vám k tomu postačí nějakých 15 minut.

Pro všechny cviky je klíčové držení a zpevnění těla. Ve stoji vzpřímeném je pánev v neutrální poloze – kostrč padá dolů mezi paty. Chodidly se odtlačujte od země, spodní žebra tlačte dolů a k a sobě a za temenem hlavy se vytahujte vzhůru. Lopatky zasuňte do zadních kapes kalhot.

1. Dřepy do stran
Pamatujte na to, že dřepy vycházejí z kyčlí. Podobně jako předklony. Když si budete tuto skutečnost uvědomovat a chovat se podle ní, pravděpodobnost, že cvik provedete špatně, je velmi malá. Začínáte ze stoje vzpřímeného, kde jsou nohy u sebe. Pravou nohou přejděte do strany a udělejte dřep. Kolena jsou stále nad kotníky, nejdou přes špičku. Vraťte se do počáteční polohy a opakujte na druhou stranu.

2. Kopnutí dopředu
Držte pevný střed těla, ruce před obličejem, paže v loktech ohnuté, ruce zaťaté v pěst. Zvedněte koleno pravé nohy k hrudníku a nohu natáhněte dopředu jako byste chtěli vší silou kopnout. U nohy, která kope, držte aktivní fajfku. Vraťte nohu zpět a opakujte na druhou nohu.

3.Výpad ze dřepu
Zaujměte širší stoj rozkročný, zpevněte se a udělejte dřep. Vraťte se nahoru, přetočte se do pravé strany tak, aby nohy byly v zákryty a špičky šly stejným směrem a proveďte výpad. Vraťte se na střed a opakujte. Můžete buď provést několikrát na tutéž nohu, nebo rovnou stany střídat vždy se dřepem na středu.
Cvičení bude nejúčinnější, když jednotlivé cviky zařadíte ve formě intervalů. Aby vám vyšly na 12minutový intervalový trénink, dejte si na každý cvik 50 sekund, 10 sekund na odpočinek a celou sestavu zopakujte celkem 4krát. V každém kole se snažte cvik konat s maximální intenzitou, avšak zároveň nezapomínejte na správnou techniku. Nezapomeňte na závěrečné nekolikaminutové protažení.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!

Také by Vás mohlo zajímat

I voda může zabíjet. Kolik litrů najednou už je moc?

I voda může zabíjet. Kolik litrů najednou už je moc?

Ledviny nedokáží filtrovat více než určité množství za hodinu. Vypijete-li za tu dobu více, přebytečná voda může zředit elektrolyty v krvi tak, že vám to určitě prospívat nebude. Všeho moc škodí, i vody.

Čtěte dál
Potraviny, které vám pomohou zahnat podzimní chmury a špatnou náladu

Potraviny, které vám pomohou zahnat podzimní chmury a špatnou náladu

Podzim je obdobím, kdy máme tendenci kvůli pošmournému počasí trávit více času uvnitř než venku. Schází nám čerstvý vzduch a trpíme...
Klasické mléko vs. mléko z farmy:  Jaký je zdravotní přínos a můžeme věřit mléku z obchodu?

Klasické mléko vs. mléko z farmy: Jaký je zdravotní přínos a můžeme věřit mléku z obchodu?

Mléko je potravina, která je opředena mnoha mýty. Mléko prý obsahuje antibiotika, zahleňuje, způsobuje alergie a navíc je získáváno...